Miło nam poinformować, że w prowadzonej przez nas sprawie frankowej przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A. (dawny Fortis), otrzymaliśmy KOLEJNE zabezpieczenie roszczenia kredytobiorcy o ustalenie nieważności umowy kredytu denominowanego w CHF poprzez:

  • wstrzymanie obowiązku dokonywania comiesięcznych spłat kredytu w wysokości i terminach określonych umową kredytu oraz
  • przez zakazanie bankowi przekazywania informacji o niespłacaniu rat przez kredytobiorców do Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej, Krajowego Rejestru Długów oraz pozostałych biur informacji gospodarczych.

W praktyce oznacza to, że nasi klienci nie muszą spłacać kredytu podczas procesu, a bank nie będzie mógł ich wpisać jako dłużników do odpowiednich rejestrów. Jest to już kolejne w tym tygodniu uwzględnienie przez sąd naszego wniosku o udzielenie zabezpieczenia, co więcej, sąd odstąpił od sporządzenia pisemnego uzasadnienia postanowienia i podzielił całkowicie argumentację kancelarii zawartą we wniosku.

Sprawa zawisła przed Sądem Okręgowym w Warszawie XXVIII Wydziałem Cywilnym i prowadzi ją sędzia Piotr Bednarczyk.

 

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy.

Spodobał Ci się wpis? Zobacz podobne artykuły:

Rafał Olejnik
Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.