1 sierpnia 2017 Orzeczenia

Postanowienia umowy sprzeczne z dobrymi obyczajami, czyli prawomocna wygrana kredytobiorcy

Postanowienia umowy sprzeczne z dobrymi obyczajami, czyli prawomocna wygrana kredytobiorcy

Sygn. II Ca 2200/16
Mocny argument w walce frankowiczów przeciwko bankom. Zapadł wyrok w II instancji, zatem jako prawomocny może być juś solidnym źródłem do motywowania stanowiska o zwrot nadpłat. Sąd Okręgowy we Wrocławiu utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejoonwego dla Wrocławia Fabrycznej – XIV C 2126/15. Sąd podzielił argumentację wyroku z I instancji, która opierała się m.in. na stwierdzeniu, że zakwestionowane postanowienia “kształtują jej (powódki) prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jej interesy”.

 

Podsumowanie

Sąd Okręgowy we Wrocławiu Decyzja: odfrankowienie
Rodzaj kredytu: kredyt indeksowany Santander
Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Tagi: ,
Wyślij nam umowę – przeanalizujemy ją bezpłatnie
Zobacz też:

« »
Close

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapisz swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły dalszej współpracy.


 • Załącz umowę lub inne dokumenty (waga pojedynczego pliku nie może przekroczyć 10 MB, dopuszczane formaty .png, .jpg, .pdf, .txt, .docx, .doc). W przypadku większej ilości plików wysyłka może potrwać kilkadziesiąt sekund, prosimy o cierpliwość.

   

  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez kancelarię Dowlegal Adwokaci Decowska – Olejnik sp.k. w celu kontaktu, analizy umowy kredytowej oraz złożeniu oferty współpracy. Oświadczam jednocześnie, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia”.
 • Subscribe error, please review your email address.

  Close

  You are now subscribed, thank you!

  Close

  There was a problem with your submission. Please check the field(s) with red label below.

  Close

  Your message has been sent. We will get back to you soon!

  Close