Szanowni Państwo,

W związku ze złożonym przez Kancelarię Adwokacką Dowlegal pozwem o ustalenie i nieważności umowy kredytowej, wyrokiem z dnia 15 marca 2023 r., Sąd Okręgowy w Warszawie, IV Wydział Cywilny pod sygn. akt: IV C 650/21 (w składzie SSO Aleksandra Różalska-Danilczuk) zasądził:

  • od pozwanego banku na rzecz naszego klienta kwotę 476.029,90 PLN oraz kwotę 9.030,39 CHF wraz z odsetkami za opóźnienie od daty 11 kwietnia 2022 r. do dnia zapłaty, z tym, że spełnienie świadczenia powinno nastąpić z jednoczesnym zaofiarowaniem przez pozwanego kwoty 4.171.300 PLN wartości udzielonego kredytu.
  • Ustalił, że umowa kredytu frankowego (hipotecznego) jest nieważna w całości,

IV C 650/21 | Sędzia Aleksandra Różalska-Danilczuk | IV Wydział Sądu Okręgowego

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy.

Spodobał Ci się wpis? Zobacz podobne artykuły:

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.