Szanowni Państwo,

Kolejna wygrana z Bankiem Millennium S.A. Wyrokiem z dn. 21 lutego 2022 r. (sygn. akt: XXVIII C 1063/21) Sąd Okręgowy w Warszawie XXVIII Wydział Cywilny (SSR del. Tomasz Leszczyński) ustalił przesłankowo nieważność umowy kredytowej naszego Klienta.

W związku z nieważnością umowy, sąd zasądził od banku zwrot wszystkich uiszczonych rat kapitałowo-odsetkowych oraz składek ubezpieczenia pomostowego i ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Podobnie jak w innej, poprzednio wygranej przez nas jednej ze spraw prowadzonej przez ten sam skład orzekający, sąd zasądził odsetki od dochodzonych kwot od dnia wydania wyroku, a nie – jak wnosiliśmy – od dnia wezwania do zapłaty poprzedzającego złożenie pozwu. Okres od wezwania banku do zapłaty do wydania wyroku to przeszło rok czasu i kwota ok. 4 tyś zł odsetek. O dalsze odsetki na pewno powalczymy w apelacji.

Link do pełnej treści orzeczenia znajduje się tutaj.

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy.

Spodobał Ci się wpis? Zobacz podobne artykuły:

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.