29 kwietnia 2020 Aktualności, Zabezpieczenie roszczenia

Zabezpieczamy interesy kredytobiorców poprzez wniosek o zawieszenie spłaty rat kredytu „frankowego” – rozwiązanie w trudnych czasach pandemii koronawirusa

Zabezpieczamy interesy kredytobiorców poprzez wniosek o zawieszenie spłaty rat kredytu „frankowego” – rozwiązanie w trudnych czasach pandemii koronawirusa

Zabezpieczymy Twoje roszczenie po minimalnych kosztach i z minimalnym ryzykiem jeszcze przed złożeniem pozwu przeciwko bankowi!

W dobie epidemii koronawirusa sytuacja wielu frankowiczów jeszcze bardziej się skomplikowała. Wielu kredytobiorców, którzy dotychczas nosili się z zamiarem pozwania banku wstrzymuje się z decyzją w obawie o utrzymanie miejsca zatrudnienia oraz dochodu na dotychczasowym poziomie. Pozwanie banku nieuchronnie wiąże się przecież z pewnymi kosztami. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z negatywnych konsekwencji swojej biernej postawy. Zdecydowanie tej decyzji nie warto odkładać na później. Zwłoka w wystąpieniu z pozwem przeciwko bankowi dla większości kredytobiorców frankowych którzy zaciągnęli swój kredyt ponad 10 lat temu oznacza, że z każdym miesiącem przedawniają się kolejne raty kredytu, co równoznaczne jest z niemożnością ich dochodzenia w przyszłości przed sądem. Obecny stale rosnący kurs waluty sprawia, że raty kredytu również rosną i w dzisiejszej niepewnej sytuacji związanej z epidemią należy zakładać, że będą rosły dalej, a co najmniej utrzymają się na obecnym wysokim poziomie.

W tej sytuacji proponujemy naszym klientom składanie do sądów wniosków o zabezpieczenie w postaci wstrzymania płatności rat kredytu oraz zakaz wypowiadania umowy kredytowej. Prawdopodobieństwo udzielenia zabezpieczenia w tym trybie zależy od wielu czynników i jest warunkowane uprawdopodobnieniem przez stronę wnioskującą swojego roszczenia oraz wykazaniem interesu prawnego w udzieleniu zabezpieczenia. Interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia istnieje wtedy, gdy brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi lub poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie. Wykazanie interesu prawnego jest nieco łatwiejsze w przypadku banków o gorszej kondycji finansowej, jak choćby Getin Noble Bank S.A.

Przypomnijmy, iż w stosunku do banków, które udzielały toksycznych kredytów były już wydawane zabezpieczenia dotyczące zawieszenia spłaty kredytu na czas trwającego postępowania oraz zakazu wypowiadania umowy.

Takie zabezpieczenie z punktu widzenia kredytobiorcy znacznie ułatwia prowadzenie sporu z bankiem i wpływa bardzo pozytywnie na sytuację finansową frankowiczów. W dzisiejszych warunkach postępowania w sądzie będą trwały po kilka lat, jednak uzyskując zwolnienie z obowiązku płatności bieżących rat kredytu – dodatkowo mając na względzie korzystną dla kredytobiorców linię orzeczniczą – to już w tej wstępnej fazie procesu na etapie złożenia pozwu nie musimy martwić się o termin rozstrzygnięcia. Wstrzymanie spłaty rat kredytu pozwoli nam na uwolnienie się od zobowiązania w tym trudnym okresie epidemii, gdy budżety domowe wielu gospodarstw domowych i tak są już mocno nadwyrężone. Niniejszy artykuł nie jest jednak dedykowany wyłącznie do kredytobiorców Getin Noble Banku S.A. Zasadność wniosków o zabezpieczenie roszczenia poprzez wstrzymanie płatności rat kredytu frankowego oraz zakazu wypowiadania umowy kredytowej jest analizowana indywidualnie z naszymi klientami.

Pamiętajmy, że banki czekają na bezczynność kredytobiorców. Z każdym miesiącem przedawnia się kolejna rata zaliczana do roszczenia frankowiczów.

Tutaj Uwaga!

Należy pamiętać również, że istnieje możliwość złożenia takiego wniosku przed samym złożeniem pozwu, wówczas jednak należy liczyć się z tym, że – w przypadku udzielenia zabezpieczenia – sąd wyznaczy nam termin, w którym zobowiązani będziemy do wszczęcia postępowania (złożenia pozwu) pod rygorem upadku zabezpieczenia w przypadku nie złożenia pozwu w tym terminie (termin ten może wynosić maksymalnie dwa tygodnie od momentu udzielenia zabezpieczenia). Działanie takie to doskonały sposób, aby podjąć próbę przy stosunkowo niedużym ryzyku o zdecydowane poprawienie sytuacji faktycznej i prawnej frankowiczów jeszcze przed pozwaniem banku.

Nasza kancelaria już dziś oferuje swoim potencjalnym klientom złożenie do sądu wniosku o zabezpieczenie roszczenia poprzez wstrzymanie spłaty kredytu w zamian za honorarium, które do końca czerwca wynosi jedyne 899  zł brutto. W przypadku powierzenia nam sprawy do prowadzenia na dalszym etapie (złożenie pozwu), wynagrodzenie kancelarii zostanie pomniejszone o kwotę wynagrodzenia pobranego za przygotowanie wniosku o zabezpieczenie roszczenia.

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy, na podstawie której przygotujemy Twój wniosek o zabezpieczenie jeszcze przed złożeniem samego pozwu!

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Tagi: , , , , ,
Wyślij nam umowę – przeanalizujemy ją bezpłatnie
Zobacz też:

« »
Close

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapisz swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły dalszej współpracy.


  • Załącz umowę lub inne dokumenty (waga pojedynczego pliku nie może przekroczyć 10 MB, dopuszczane formaty .png, .jpg, .pdf, .txt, .docx, .doc). W przypadku większej ilości plików wysyłka może potrwać kilkadziesiąt sekund, prosimy o cierpliwość.

    

   "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez kancelarię Dowlegal Adwokaci Decowska – Olejnik sp.k. w celu kontaktu, analizy umowy kredytowej oraz złożeniu oferty współpracy. Oświadczam jednocześnie, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia”.
  • Subscribe error, please review your email address.

   Close

   You are now subscribed, thank you!

   Close

   There was a problem with your submission. Please check the field(s) with red label below.

   Close

   Your message has been sent. We will get back to you soon!

   Close