Sygn. VI C1208/17
W niniejszej sprawie argumentacja Banku sprowadzała się głównie do sprzeczności zapisów umowy z art.. 69 prawa bankowego. W związku z tym, że mechanizm ustalania oprocentowania był wadliwy umowa nie mogła być prawidłowo wykonywana – a nie mogła się przekształcić w kredyt o stałym oprocentowaniu. Późniejszy aneks nie naprawił sytuacji bowiem nie można konwalidować nieważnej umowy.

 

Podsumowanie

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia
Decyzja:odfrankowanie
Rodzaj kredytu: kredyt indeksowany
mBank

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy.

Spodobał Ci się wpis? Zobacz podobne artykuły:

Kiedy pozwać bank…(?)

Kiedy pozwać bank…(?)

Kiedy pozwać bank…(?) czyli o tym, co każdy „frankowicz” powinien wiedzieć w kontekście opinii Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej W poprzednim artykule wspominaliśmy o coraz bardziej prokonsumenckiej linii orzeczniczej sądów powszechnych...

czytaj dalej
Rafał Olejnik
Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.