25 lutego 2018 Newsy

Sąd II instancji powtórzył argumentację sądu okręgowego uzasadniającą nieważność umowy.

Sąd II instancji powtórzył argumentację sądu okręgowego uzasadniającą nieważność umowy.

Sygn. I ACa 647/17
W wyroku tym sąd II instancji powtórzył argumentację sądu okręgowego uzasadniającą nieważność umowy. Argumentacja sprowadzała się głównie do tego, że kwota kredytu miała być uzależniona od kursu CHF z dnia wypłaty „kredytu” ustalanego przez sam bank bez określenia w umowie jasnych kryteriów ustalania owego kursu to tym samym w dniu zawierania umowy kwota kredytu była nieokreślona jednoznacznie, co uzasadnia stwierdzenie, że w umowie nie wskazano kwoty kredytu w złotych polskich. Warto zwrócić uwagę na to, że bank zastrzegł w umowie, że wypłata kredytu będzie możliwa wyłącznie w walucie polskiej dlatego też umowa ta nie spełnia elementarnych wymogów umowy kredytu.

 

Podsumowanie

Sąd Apelacyjny w Biłymstoku
Decyzja: nieważność umowy
Rodzaj kredytu: kredyt denominowany
Bank BPH
Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Tagi:
Wyślij nam umowę – przeanalizujemy ją bezpłatnie
Zobacz też:

« »
Close

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapisz swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły dalszej współpracy.


 • Załącz umowę lub inne dokumenty (waga pojedynczego pliku nie może przekroczyć 10 MB, dopuszczane formaty .png, .jpg, .pdf, .txt, .docx, .doc). W przypadku większej ilości plików wysyłka może potrwać kilkadziesiąt sekund, prosimy o cierpliwość.

   

  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez kancelarię Dowlegal Adwokaci Decowska – Olejnik sp.k. w celu kontaktu, analizy umowy kredytowej oraz złożeniu oferty współpracy. Oświadczam jednocześnie, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia”.
 • Subscribe error, please review your email address.

  Close

  You are now subscribed, thank you!

  Close

  There was a problem with your submission. Please check the field(s) with red label below.

  Close

  Your message has been sent. We will get back to you soon!

  Close