18 sierpnia 2016 Orzeczenia

Kwoty wyegzekwowane od kredytobiorcy świadczeniem nienależnym

Kwoty wyegzekwowane od kredytobiorcy świadczeniem nienależnym

Sygn. I C 2432/14
Powódka w tej sprawie domagała się od banku zwrotu świadczenia – jako nienależnie wyegzekwowanego na rzecz wierzyciela na podstawie tytułu egzekucyjnego opatrzonego klauzula wykonalności, która została uchylona, a sam tytuł egzekucyjny utracił moc. Otrzymane przez bank kwoty, a wyegzekwowane od Powódki w związku z prowadzonym przez komornika postępowaniem egzekucyjnym, stały się świadczeniem nienależnym, które podlega zwrotowi.

Podsumowanie

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia Decyzja: zwrot ubezpieczenia NWW
Rodzaj kredytu: kredyt indeksowany – UNWW
Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Tagi:
Wyślij nam umowę – przeanalizujemy ją bezpłatnie
Zobacz też:

« »
Close

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapisz swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły dalszej współpracy.


 • Załącz umowę lub inne dokumenty (waga pojedynczego pliku nie może przekroczyć 10 MB, dopuszczane formaty .png, .jpg, .pdf, .txt, .docx, .doc). W przypadku większej ilości plików wysyłka może potrwać kilkadziesiąt sekund, prosimy o cierpliwość.

   

  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez kancelarię Dowlegal Adwokaci Decowska – Olejnik sp.k. w celu kontaktu, analizy umowy kredytowej oraz złożeniu oferty współpracy. Oświadczam jednocześnie, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia”.
 • Subscribe error, please review your email address.

  Close

  You are now subscribed, thank you!

  Close

  There was a problem with your submission. Please check the field(s) with red label below.

  Close

  Your message has been sent. We will get back to you soon!

  Close