Miło nam poinformować, że w prowadzonej przez nas sprawie frankowej otrzymaliśmy zabezpieczenie roszczenia kredytobiorców o ustalenie nieważności umowy kredytu denominowanego do CHF poprzez wstrzymanie obowiązku dokonywania spłat wszelkich należności wynikających z umowy oraz przez zakazanie bankowi przekazywania informacji o niespłacaniu rat przez kredytobiorców do Biura Informacji Kredytowej oraz Rejestru Bankowego.

W praktyce oznacza to, że nasi klienci nie muszą spłacać kredytu podczas procesu, a bank nie będzie mógł ich wpisać jako dłużników do rejestrów bankowych. Jest to już kolejne uwzględnienie przez sąd naszego wniosku o udzielenie zabezpieczenia.

Sprawa zawisła przed Sądem Okręgowym w Warszawie XXVIII Wydziałem Cywilnym i prowadzi ją sędzia Piotr Bednarczyk. Zabezpieczenie zostało udzielone względem Raiffeisen Bank International AG z siedzibą w Wiedniu.

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy.

Spodobał Ci się wpis? Zobacz podobne artykuły:

Rafał Olejnik
Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.