8 listopada 2018 Aktualności, Newsy

Kilkadziesiąt prawomocnych wygranych w sprawach frankowiczów

Kilkadziesiąt prawomocnych wygranych w sprawach frankowiczów

Mamy świadomość, że wszystko przed nami. Zwiększająca się liczba orzeczeń na korzyść frankowiczów oraz ewentualny wzrost kursu franka szwajcarskiego mogą doprowadzić do lawiny pozwów.

Nie zmienia to faktu, że pomimo coraz to nowych orzeczeń prawomocnych orzeczenia w podobnych sprawach potrafią być różne – w jednym przypadku Sąd umowę unieważnia, w innym przypadku skutkiem orzeczenia jest odfrankowienie kredytu, tzn. kredyt pozostaje co prawda złotowy, natomiast oprocentowanie pozostaje niezmienione (libor + marża).

Co najmniej 22 razy frankowicze wygrywali w sądach prawomocnie z bankami. Z roku na rok zdarza się to coraz częściej, a efekty są takie, że banki nie są w stanie wyegzekwować niespłacanych kredytów, muszą godzić się na przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu lub w ogóle zapomnieć, że mieli taki kredyt w bilansie. To przekłada się na olbrzymie straty banków i niesamowitą ulgę dla frankowiczów

 

Dostęp do pełnej artykułu znajduje się w tym miejscu.

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu uważasz, że może on pomóc innym osobom, mamy prośbę o jego udostępnienie, co na pewno będzie dla nas stanowiło zdecydowaną motywację do dalszego rozwoju tego miejsca…

Tagi: , , ,
Wyślij nam umowę – przeanalizujemy ją bezpłatnie
Zobacz też:

« »
Close

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zapisz swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły dalszej współpracy.


 • Załącz umowę lub inne dokumenty (waga pojedynczego pliku nie może przekroczyć 10 MB, dopuszczane formaty .png, .jpg, .pdf, .txt, .docx, .doc). W przypadku większej ilości plików wysyłka może potrwać kilkadziesiąt sekund, prosimy o cierpliwość.

   

  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez kancelarię Dowlegal Adwokaci Decowska – Olejnik sp.k. w celu kontaktu, analizy umowy kredytowej oraz złożeniu oferty współpracy. Oświadczam jednocześnie, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia”.
 • Subscribe error, please review your email address.

  Close

  You are now subscribed, thank you!

  Close

  There was a problem with your submission. Please check the field(s) with red label below.

  Close

  Your message has been sent. We will get back to you soon!

  Close