Mamy świadomość, że wszystko przed nami. Zwiększająca się liczba orzeczeń na korzyść frankowiczów oraz ewentualny wzrost kursu franka szwajcarskiego mogą doprowadzić do lawiny pozwów.

Nie zmienia to faktu, że pomimo coraz to nowych orzeczeń prawomocnych orzeczenia w podobnych sprawach potrafią być różne – w jednym przypadku Sąd umowę unieważnia, w innym przypadku skutkiem orzeczenia jest odfrankowienie kredytu, tzn. kredyt pozostaje co prawda złotowy, natomiast oprocentowanie pozostaje niezmienione (libor + marża).

Co najmniej 22 razy frankowicze wygrywali w sądach prawomocnie z bankami. Z roku na rok zdarza się to coraz częściej, a efekty są takie, że banki nie są w stanie wyegzekwować niespłacanych kredytów, muszą godzić się na przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu lub w ogóle zapomnieć, że mieli taki kredyt w bilansie. To przekłada się na olbrzymie straty banków i niesamowitą ulgę dla frankowiczów

 

Dostęp do pełnej artykułu znajduje się w tym miejscu.

Nie czekaj, skorzystaj z przycisku poniżej i wyślij nam umowę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy.

Spodobał Ci się wpis? Zobacz podobne artykuły:

Rafał Olejnik

Rafał Olejnik

Adwokat, Partner zarządzający kancelarią Dowlegal. Wieloletni praktyk. Doradca zarządów wielu spółek, w tym spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Pasjonat ochrony interesów członków zarządu (czasem jednak stający po drugiej stronie) oraz właścicieli działalności gospodarczych, który stoi na stanowisku, że priorytetem dla każdego przedsiębiorcy powinna być konieczność ochrony tak interesu spółki, którą zarządza, jak też, a może przede wszystkim, interesu osobistego.